субота, 14 січня 2017 р.

Вища освіта в Чехії

У Чехії прекрасно розвинена система вищої освіти. Чеські вузи поділяють на державні та комерційні. Відрізняють також університети та академії. Державними вузами вважаються навчальні заклади, де не потрібно плата за навчання, але при цьому досвідчені викладачі неухильно дотримуються класичних традицій навчання. Комерційними вузами називають платні навчальні заклади, де відсутні магістерські програми. До недоліків комерційних вузів відносять якість освіти. Студенти інститутів і університетів стають кандидатами та докторами наук. В академіях вищу освіту здобувають з гуманітарних предметів.

Програми навчання чеських вузів поділяються на магістерські, де необхідно навчатися протягом п'яти років, і бакалаврські, термін навчання в яких становить три роки. Випускникам зі ступенем бакалавра дозволяється приступати до професійної діяльності, але для отримання магістерського ступеня необхідно провчитися ще два роки і захистити дипломну роботу.
Чеські вузи відрізняються розвиненою інфраструктурою, високим рівнем технічного забезпечення процесу навчання, нескладною процедурою вступу, безкоштовним навчанням, недорогим житлом і харчуванням, можливістю вибрати курси на власний розсуд, державною підтримкою студентства.
Системою чеського вищої освіти акцентується увага на використанні практики під час навчання студентів - це значно покращує освоєння сучасних знань з тієї чи іншої спеціальності.

Понад півсотні діючих вузів знаходиться в Чехії. У числі найвідоміших вищих навчальних закладів слід назвати Карлов університет та Празький Економічний університет. Дипломи цих вузів високо цінуються в країнах Європи і є гарантію отримання престижної роботи - в Чехії або за її межами.
Випускники чеських вузів отримують прекрасну можливість зробити успішну кар'єру в будь-якій країні світу.
У чеських вузах не прийнято встановлювати терміни навчання. Розклад студенти складають самостійно з урахуванням програми розвитку й вимог навчального закладу. Це дуже зручно, оскільки при зміні ступеня навчального навантаження можливе скорочення або збільшення терміну навчання.
У числі недоліків чеського освіти назвемо перевантаженість студентами державних вищих навчальних закладів та високий ступінь студентської свободи і самостійності, яка передбачає неабияку силу волі і цілеспрямованість у навчанні.
Серед престижних факультетів чеських вузів особливою популярністю у абітурієнтів користуються такі факультети: інформатики та комунікацій, економічний, філологічний, медичний, теологічний і юридичний.
У чеські вузи іноземці можуть надходити без будь-яких вікових обмежень. Наприклад, громадянину України необхідно пред'явити приймальній комісії паспорт, документ про закінчення школи, свідоцтво про народження.
Навчання в державних ВНЗ Чехії чеською мовою безкоштовне - і для чехів, і для іноземців, за умови отримання ними успішного результату на іспиті з чеської мови. У січні починається традиційний прийом документів, вступні іспити здають з червня по серпень, а в жовтні стартують заняття.
Під час вступних іспитів в чеських державних вузах абітурієнти здають іспити з двох профілюючих предметів. В період навчання чеським студентам легально працювати дозволяється, але обмежується кількість робочих годин на тиждень.
Надходження в державний вуз ускладнюється високим конкурсом і необхідністю високого рівня знання лексики та граматики чеської мови, тому багато абітурієнтів обирають вузи з комерційною основою навчання.
Примітно, що комерційні вузи встановлюють вступні іспити пізніше державних, тому шанси абітурієнтів вступити до вузу збільшуються. Тим більше що вимоги, які пред'являються на вступних іспитах в комерційні вузи, мінімальні, а знання чеської мови потрібно всього лише базове. Але за навчання треба платити. Вартість навчання в різних комерційних вузах може варіюватися від трьох до десяти тисяч доларів за рік. Ця сума залежить від престижу і рівня викладання в даному навчальному закладі.

Немає коментарів:

Дописати коментар